FAQ


*Videoların çevrilmesi ne kadar sürüyor?

Bu soruya kesin bir yanıt veremeyiz çünkü çeviri durumunun hızını tamamiyle etkileyecek tonlarca faktör bulunmakta. Genellikle çevirdiğimiz videonun süresine ve ekibimizin kabiliyetine bağlı. Ekimizde farklı ülkelerden görevliler yer alıyor, bu yüzden zaman farkı da çeviri durumunu etkileyen başka bir faktör.

Çeviri için harcanan süreyi saymazsak, beş dakikalık bir klibin çevirisini tamamlamak bir saat ya da daha fazla sürebilir. Çevirinin ilerlemesinde zamanlama, düzenleme, kalite kontrolü, gömme ve son olarak yükleme aşamaları geçerlidir. Bazı zamanlar işler yolunda gitmiyor ve uyum sorunları yaşayabiliyoruz.

Unutmayın ki bizim de bilgisayar başında oturup bir ücret almadan çeviri yapmak dışında bir hayatımız var. Bu yüzden çeviri konusunda bize acele ettirmeyin.


*Forumunuza nasıl erişebilirim?

Öncelikle üye olmanız gerek. (forums.team-aces.com/register). Lütfen kurallarımızı dikkatlice okuyun ve kalıcı olarak engellenmemek adına kurallara uygun davranın. Başarılı bir şekilde üyeliğinizi oluşturduktan sonra, forumumuza kayıt olurken kullandığınız kullanıcı adını Twitter'dan bize etiket olarak (@teamaces_) ya da mail adresimize  (approvemeteamaces@gmail.com) mail olarak atın. Biz de hesabınızı aktif hale getirelim ki çevirdiğimiz videolara sorunsuz ulaşabilin.


*Forum hesabımın onaylanması ne kadar sürer?

Lütfen hesabınızle ilgili bizimle iletişim kurmadan önce en az 24 saat bekleyin. Kayıt yaptırdıktan 24 saat sonra hâlâ giriş yapamıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle bize ulaşabilirsiniz.


*Neredensiniz?

Ekibimizde dünyanın farklı yerlerinden görevliler var. Kore, Türkiye, Amerika, Meksika, Endonezya, Kanada, Singapur, Japonya, Fransa, İspanya, İngiltere, Peru, Arjantin, İsviçre, Suudi Arabistan, Vietnam, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Filipinler ve Ürdün.


*Ücret alıyor musunuz?

Hayır. Gelir sağlamak amacıyla çeviri yapmıyoruz. Yabancı hayranların Winner'ı daha iyi tanımaları adına çeviri yapmaktan başka bir amacımız yok.


*Bağış kabul ediyor musunuz?

Etmiyoruz ama sağ olun! Nezaketiniz için teşekkür ederiz.


*Çevirdiğiniz diller arasına benim dilimi de ekleyebilir misiniz?

Gelen talebe ve bahsi geçen dil konusunda bize yardım edebilecek kişileri bulup bulamayacağımıza bağlı. Gelecekte daha fazla dil ekleme gibi bir düşüncemiz var bu yüzden eklenmesini istediğiniz dili belirtmekte özgürsünüz. Belirtin ki biz de değerlendirebilelim!


*Kaldırılan bir videoyu yeniden yüklemek ne kadar zaman alır?

Yükleme işinden sorumlu arkadaşlarımızın meşguliyetine bağlı. Lütfen bize yeniden yükleyin diye istekte bulunmadan önce bahsi geçen video ile ilgili tüm alternatif linkleri kontrol ettiğinizden emin olun. O video için gerekli olan tüm alternatif izleme linklerini tek seferde yenileriz.


*Videolarınızı sayfama ekleyebilir miyim?

Bir şey yapmadan önce, kurallarımızı dikkatlice okuyun.


*Ekibinize katılabilir miyim?

Vakti olan ve yardımcı olmak isteyen herkese kapımız açık. İstediğiniz görev için başvurmadan önce  önşartları dikkatlice okuyun. Ardından ekibimize katılmak için başvurabilirsiniz.

No comments:

Post a Comment

author
TEAMACES
Team Aces amacı sadece İngilizce değil, diğer dillerde de kaliteli çeviriler sağlamak olan bağımsız bir çeviri grubudur. Hiçbir şekilde hiçbir Winner hayran sitesi veyahut bloğuyla bağlantımız bulunmamaktadır.